Новини


24Юни2016

Българчета отличени със злато в Cyber Fair 2016

ГПЧЕ"Н.Вапцаров" се присъедини към училища от целия свят, които се явиха да покажат уникалния аспект на своите страни на Международния училищен кибер фестивал CyberFair 2016, спонсориран от GlobalSchoolNet.org. 

CyberFair насърчава младите хора да приложат наученото в училище на практика, да трупат опит и развиват умения за бъдещето. Темата за CyberFair 2016 бе "Споделяне и обединяване!" ("Share & Unite!"), а мотото –"Колкото повече споделяме, толкова повече имаме!"

В партньорство със Световното общество на бъдещето (The World Future Society - WFS), младежите бяха насърчени да споделят мечтите си за бъдещето - като помислят за възможното бъдеще, за вероятното бъдеще, за предпочитаното бъдеще и предотвратимото бъдеще.

Конкурсът CyberFair е одобрен от Белия дом. Той насърчава учениците да станат посланици на своите страни, да проведат изследвания, като работят с членовете на общността и като използват технологични инструменти за публикуване на уеб сайт да покажат какво са научили. Популяризирано като най-голямото международно събитие за училища в кибер пространството, ежегодният конкурс включва повече от два милиона ученици от 45,500 училища в 115 държави. ГПЧЕ „Никола Вапцаров" е единственият участник от България за 2016 година.

Екипът на Гимназията участва в категорията „Местни атракции" (Local Attractions - Natural and Man-Made) в съревнование с още 23 училища от Тайван, Китай, Индия, Русия, Сингапур и Индонезия.

ГПЧЕ „Никола Вапцаров" получи златно отличие Gold Award на CyberFair 2016 за проекта „Скалните феномени на България" със сайта www.rocktreasures.uchenici.bg. В кибер изложението участваха учениците Христина Иванова и Симона Хинкова от 8в клас, Мария Ганчева, Огнян Симеонов, Симеон Христов и Мирела Данчева от 10а клас под ръководството на учителката по информационни технологии г-жа Десислава Тенева. Те решиха да проучат и представят пред света някои от скалните феномени на България - Побитите камъни край Варна, Чудните скали на язовир Цонево, Очите на Бог в пещерата Проходна до с.Карлуково, Ловеч и Чудните мостове в Родопите.

Учениците споделят: „Чрез създаването на този сайт искаме хората по света да се запознаят със скалните богатства на страната ни и да поискат да ги посетят. По този начин смятаме, че ще допринесем за развитието на местния бизнес. Нашите приятели от Facebook ни предоставиха снимки от личните си архиви, учителите и библиотекарката ни помогнаха в проучванията и превода, компютърен специалист от Шумен ни помогна със съвети относно изграждането сайта. По време на работния процес ние ...

Виж цялата новина тук: Стандарт

Споделете с приятели

« ПредишнаСледваща »

Открий ни в: